- wydarzenie już minęło.
Breaking the wall

Breaking the wall – to tytuł programu Programu Erasumus+, do udziału w którym zaprosiła nas Fundacja „PRZEMIANA”. Projekt zakłada wymianę młodzieży w dniach 5-18 grudnia 2021 roku i dlatego właśnie we Wrocławiu będziemy mieli gości z Chorwacji, Turcji i Włoch. Będzie to grupa około dwudziestoosobowa grupa młodzieży w wieku od 18 do 23 lat.
Przedstawiciele Fundacji FONIS spotkają się z uczestnikami projektu Breaking the wall w czwartek 9 grudnia 2021 roku. Spotkanie odbędzie się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej i będzie miało charakter warsztatowy. Najpierw powiemy naszym gościom o tym, że Głusi w każdym kraju mają swój język migowy. Następnie zaprezentujemy polski alfabet migowy, a także przykładowe alfabety używane w innych państwach. Pokażemy też kilka ciekawych znaków języka migowego. Po takim wprowadzeniu przejdziemy do centralnej części spotkania, czyli prezentacji Kultury Głuchych. Sami niesłyszący opowiedzą o swoim świecie oraz o barierach, z którymi mierzą się na co dzień. Zwieńczeniem będzie zabawa w głuchy telefon, do której zaprosimy naszych gości.
Projekt Breaking the wall ma na celu przybliżenie uczestnikom świata i problemów osób z niepełnosprawnościami, przełamywanie barier oraz zdobywanie doświadczeń we wzajemnej współpracy. W ramach projektu młodzież uczestniczyć będzie w spotkaniach z osobami z niepełnosprawnością, animacjach, warsztatach, symulacjach, a także wizytach studyjnych. Będzie również współpracować z osobami z niepełnosprawnością w warsztatach terapii zajęciowej oraz wspierać wrocławskie organizacje pozarządowe w ich bieżących potrzebach.
Szczegóły
- Data: 9 grudnia, 2021
-
Czas:
16:00 - 17:30
- Wydarzenie znaczniki:braking the wall, Erasmus+, język migowy, katedralna 4, kultura Głuchych, młodzież, przełamywanie barier
Organizator
- Fundacja FONIS
Miejsce
- Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
-
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska + Mapa Google























































