W gronie niewidomych
W gronie niewidomych i słabowidzących spotkaliśmy się dziś na Ostrowie Tumskim. Okazją do spotkania był organizowany po raz kolejny przez Fundację FONIS Wielkopostny Dzień Skupienia. Tym razem towarzyszyło mu hasło „Uczniowie – misjonarze”.
Pierwszym punktem programu była Msza Święta w kaplicy Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych przy kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Następnie uczestnicy przeszli „pod 4”. Tam zaś czekali już nasi wolontariusze, którzy zaprosili na obiad. Po posiłku ks. Tomasz Filinowicz wygłosił konferencję, w której rozwinął hasło spotkania. Wyjaśnił zebranym, co mieści się w pojęciu „ucznia”, a co w pojęciu „misjonarza” oraz że w tożsamości chrześcijanina oba elementy są ze sobą nierozłącznie związane.
W kolejnej części spotkania zaprosiliśmy zebranych na kawę, herbatę i ciastko. Tutaj również nieocenioną okazała się pomoc wolontariuszy Fundacji FONIS. To oni zadbali, aby każdy mógł się raczyć napojem, na jaki miał ochotę. Ponadto w tym czasie uczestnicy mogli wysłuchać opowieści o wyprawie do Meksyku, która odbyła się w w lutym, a w której uczestniczyli przedstawiciele środowiska. Dopełnieniem spotkania było popołudniowe nabożeństwo z modlitwą koronką do Bożego Miłosierdzia.
Dziękując za wspólne spotkanie w gronie niewidomych i słabowidzących już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie. Będzie to wyjazd majówkowy do Częstochowy, który zaplanowaliśmy na sobotę 23 maja 2026 roku.
























































