Szybka lekcja PJM

Szybka lekcja PJM to jeden z punktów programu spotkania Wrocław MIGA, które odbyło się w środę 4 marca 2026 roku. Na wrocławski Ostrów Tumski w środowe popołudniu przybyli zarówno niesłyszący, jak i słyszący, chcący podnosić swoje kompetencje językowe. Była to – mimo trwających ferii i pielgrzymki do Meksyku – dość liczna grupa. Blisko 20 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Wśród nich byli nie tylko Wrocławianie, ale i goście z innych miast (nawet z Warszawy!).

Spotkania koła migowego Wrocław MIGA odbywają się w Fundacji FONIS od ubiegłego roku i od początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich ideą jest dać przestrzeń do ćwiczeń językowych w PJM, poznawania teorii języka, a także swobodnych rozmów. W sposób szczególny dedykujemy je tym, którzy uczestniczyli w kursach Polskiego Języka Migowego (nie tylko) w naszej Fundacji, a potem nie mają częstych okazji do wykorzystania swoich umiejętności. Aby nie zapomnieli tego, czego się nauczyli, zapraszamy ich na spotkania koła migowego, w czasie którego mowa foniczna jest zabroniona.

Alicja i Rafał Bołdysowie, którzy animują spotkania tym razem przygotowali program złożony z kilku elementów. Głównym była szybka lekcja PJM. Towarzyszyły jej różnorodne zabawy i ćwiczenia. Nie zabrakło też – jakże ważnej – okazji do rozmów w kuluarach.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie. Te zaś zaplanowaliśmy na pierwszą środę marca, czyli na 4 marca.

Szybka lekcja PJM 3 - Szybka lekcja PJM

Accessibility Toolbar