Szkoła rodzenia w języku migowym (PJM)

Wraz z końcem roku 2023 dobiegł końca kolejny projekt realizowany w naszej Fundacji. Mowa o szkole rodzenia w polskim języku migowym. Począwszy od 8 grudnia 2021, kiedy to opublikowaliśmy pierwsze nagranie (zobacz wpis Rusza „szkoła rodzenia w języku migowym”), aż do 16 grudnia 2023 (zobacz wpis Szkoła rodzenia PJM – zmiany patofizjologiczne w ciąży) na naszej stronie pojawiło się 30 nagrań. Każde poświęcone jest innemu tematowi z zakresu przygotowania do roli mamy i taty.  Znajdziecie tu zatem informacje dotyczące emocji związanych z ciążą i okresem po porodzie, a także pielęgnacji noworodka. Nasi prelegenci przybliżają również tematykę związaną ze sposobami wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka, ćwiczeniami bezpiecznymi dla kobiet w ciąży i relacji w związku po pojawieniu się dziecka. W nagraniach wystąpili specjaliści na co dzień zajmujący się towarzyszeniem rodzicom, oczekującym na urodzenie dziecka.

Pełną bazę filmów znajdziecie w zakładce SZKOŁA RODZENIA. Podzieliliśmy je na trzy grupy tematyczne. Każda z nich łączy się z inną osobą prowadzącą. Pierwsza część to nagrania położnych Anny Stysiał-Thier i Joanny Olszanowskiej, druga – fizjoterapeutki Julii Roshko, zaś trzecia – psycholog Joanny Kościk-Maciejewskiej.

W roli tłumacza wystąpiła niesłysząca Izabela Lindner. Dzięki temu na naszej stronie jest dostępnych 30 nagrań z Polskim Językiem Migowym. Dla osób słabosłyszących mamy przygotowany wariant z mową foniczną i napisami. Aby uzyskać dostęp prosimy o kontakt z nami (telefoniczny pod numerem 690 502 670 lub mailowy pod adresem kontakt@fonis.pl).

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar