Ruchoma szopka – tradycję łączymy z nowoczesnością

W Ruchomej szopce tradycję łączymy z nowoczesnością. Od kilku tygodni praca przygotowująca ekspozycję do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przebiega dwutorowo.

Po pierwsze działania obejmują tworzenie tradycyjnej dekoracji. Tę zaś już od ponad pół wieku można podziwiać w kaplicy świętego Sebastiana przy wrocławskim kościele NMP na Piasku. Kontynuujemy zwyczaj zapoczątkowany w roku 1967 przez ks. Kazimierza Błaszczyka. Od początku listopada z pomocą naszych wolontariuszy stawiamy konstrukcję, która powoli zapełnia się mnóstwem figurek, choinek, lampek, a także rozmaitych zabawek.

 

Ponieważ w Ruchomej szopce tradycję łączymy z nowoczesnością na tym nie koniec. Od lipca trwają prace nad modułem Morza Bałtyckiego, który wprowadzi nowoczesność do szopki. W ostatnich dniach intensyfikujemy wysiłki, aby zdążyć z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem uroczysta inauguracja nastąpi w wieczór wigilijny 24 grudnia, zaraz po Pasterce.

Aktualnie moduł dualny Morza Bałtyckiego został już wyposażony w kolejne figury. Są to między innymi wędkarz, kogut, latarnia morska, ryba z siecią, ławice ryb czy też wieloryb. Trwają natomiast prace nad wprawieniem w ruch fal morskich oraz mechanizmów napędzających poszczególne figury. Oto kilka zdjęć prezentujących to, co już udało się przygotować:

Morze Bałtyckie w Ruchomej szopce powstanie w ramach realizacji zadania publicznego: „Promocja Wrocławia poprzez rozbudowę Ruchomej szopki – moduł Morza Bałtyckiego” finansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar