Pacjent g/Głuchy w aptece

Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach Fundacja FONIS otrzymała darowiznę. Grupa opieka.farm przekazała nam 500 egzemplarzy Fiszek Aptecznych zatytułowanych „Pacjent g/Głuchy w aptece”. Trafią one do Was – niesłyszących i słabosłyszących z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Fiszki Apteczne umożliwiają osobie g/Głuchej komunikację z farmaceutą. Ponieważ wizyta w aptece dla wielu niesłyszących jest trudna z powodu bariery komunikacyjnej, publikacja może okazać się pomocna. Dzięki różnorodnym piktogramom umieszczonym na kartach fiszek możliwy jest kontakt pomiędzy farmaceutą a osobą niesłyszącą. Oprócz ponad 80 piktogramów, w publikacji znajduje się krótkie wprowadzenie na temat języka migowego, a także fakty i mity dotyczące osób głuchych i Głuchych. Autorem piktogramów jest Piotr Kimla, ratownik medyczny i tłumacz języka migowego.

Fiszki pomagają przeprowadzić pacjenta przez wszystkie części wywiadu: od pytania dla kogo przeznaczony jest lek, z czym konkretnie jest problem, jaki ból towarzyszy problemowi, kiedy zaczęła się choroba. Co więcej, dzięki szczegółowym piktogramom Fiszki pozwalają udzielić farmaceucie konkretnej porady na temat stosowania przepisanego preparatu.

Proces tworzenia Fiszek Aptecznych: Pacjent g/Głuchy w aptece konsultowany był z Głuchymi, CODA oraz tłumaczami języka migowego.

Fiszki Apteczne mają postać książeczki połączonej spiralą, którą można wydać g/Głuchemu lub używać wskazując na poszczególne piktogramy.

Pacjent głuchy w aptece 3 - Pacjent g/Głuchy w aptece

IMG 4754 - Pacjent g/Głuchy w aptece

 

Oczywiście Fiszki Apteczne są bezpłatne. Osoby zainteresowane otrzymaniem publikacji zapraszamy do kontaktu z fundacją (mail: kontakt@fonis.pl lub tel. 690 502 670).

Accessibility Toolbar