O co tu miga?

O co tu miga? Pod takim hasłem odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wolontariusze Fundacji FONIS. W miniony czwartek, czyli 30 marca 2023 roku odwiedziliśmy Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie MOST, które ma swoją siedzibę tuż obok Mostu Grunwaldzkiego. W ramach cyklu odbywającego się pod szyldem „Kulturalne Czwartki” tym razem studenci mieli okazję spotkać się z niesłyszącymi. Naszą uwagę przykuł tekst postu, zapraszającego studentów. Można w nim przeczytać, że „język migowy jest lepszy, bo porusza się z prędkością światła, a mowa jedynie z prędkością dźwięku”:)

Spotkanie animowała siostra Bonita Bastek, która od wielu lat działa w Duszpasterstwie Niesłyszących we Wrocławiu. Od niedawna angażuje się również w funkcjonowanie Duszpasterstwa „Most”. To właśnie dzięki niej nasi wolontariusze mogli kolejnej grupie słyszących młodych ludzi przybliżyć świat ciszy. Podczas spotkania Siostra opowiedziała między innymi, jak zaczęła się jej przygoda z językiem migowym. Uczestnicy spotkania mogli poznać alfabet migowy, kilka podstawowych znaków migowych, jak również poznać funkcjonowanie protez słuchu takich jak aparat słuchowy czy implant ślimakowy. Oczywiście zaprosiliśmy uczestników do spróbowania swoich sił w odczytywaniu mowy z ust i zabawy w głuchy telefon.

Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty „O co tu miga?” i za przyjazną i wesołą atmosferę. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje większym zrozumieniem wobec potrzeb osób z wadą słuchu.

O co tu miga1 - O co tu miga? O co tu miga2 - O co tu miga? O co tu miga3 - O co tu miga?

 

Fundacja FONIS jest Organizacją Pożytku Publicznego. Możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku podczas rozliczenia z urzędem skarbowym.

Aby to uczynić z rozliczeniu PIT wpisz nasz numer KRS: 0000543679

Accessibility Toolbar