O bezpieczeństwie w finansach

O bezpieczeństwie w finansach, czyli o tym jak korzystać z oferty banków, aby nie dać się oszukać mówiono dziś w Fundacji FONIS. Przed południem bowiem w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 odbyło się spotkanie adresowane przede wszystkim do niesłyszących i słabosłyszących seniorów. Specjaliści z Credit Agricole Bank Polska przybliżyli uczestnikom kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w korzystaniu z bankowości (nie tylko elektronicznej).

Po pierwsze niezwykle ważne jest, aby nie podawać nikomu swoich danych osobowych i danych do logowania. Po drugie warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli do naszego mieszkania zastuka ktoś, kto podaje się za policjanta, pracownika banku lub administracji powinniśmy sprawdzić czy jest naprawdę tym, za kogo się podaje. Ostrożność trzeba zachować również przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów. Jeśli nie masz pewności, wstrzymaj się, zapytaj kogoś z bliskich i zaufanych ludzi.

Prelegentka przestrzegała zebranych, że wraz z rozwojem technologii złodzieje szukają coraz to nowszych metod, by okraść innych. Trzeba więc być ostrożnym w korzystaniu z bankowości elektronicznej. Nie powinniśmy otwierać linków przysyłanych od nieznanych nadawców. W dodatku zdarza się, że złodzieje podszywają się pod osoby, którym ufamy. We wszelkich wątpliwych sytuacjach zawsze możemy odwiedzić placówkę naszego banku, aby tam bezpiecznie załatwić wszelkie sprawy. Tam również możemy zweryfikować treść wiadomości otrzymanej w smsie.

Po godzinnej prelekcji o bezpieczeństwie w finansach uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Zwieńczeniem spotkania były więc rozmowy przy stole pełnym pysznych przekąsek.

O bezpieczenstwie w finansach - O bezpieczeństwie w finansach

O bezpieczenstwie w finansach2 - O bezpieczeństwie w finansach

O bezpieczenstwie w finansach1 - O bezpieczeństwie w finansach

Accessibility Toolbar