Narodowy Spis Powszechny w PJM

Narodowy Spis Powszechny w PJM. Fundacja FONIS wychodzi naprzeciw potrzebom osób Głuchych, które chcą się spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Nasz wolontariusz był do Waszej dyspozycji podczas dyżurów w kolejne środy maja. Jeśli jednak nie skorzystaliście wtedy z jego pomocy, to nie wszystko stracone. Możecie skontaktować się z naszą fundacją i otrzymać pomoc także w kolejnych tygodniach. Aby to uczynić, napiszcie do nas sms (tel. 690 502 670) lub mail (kontakt@fonis.pl), wówczas umówimy się na termin dogodny dla obu stron.

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Jak już informowaliśmy na naszej stronie, Główny Urząd Statystyczny zapewnił tłumaczenie pytań na polski język migowy. Migane filmiki dostępne są na stronie www.pjm.spis.gov.pl.

W czasie spisu państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.

Tegoroczny spis będzie trwał aż do 30 września 2021 roku. Aby się spisać należy odwiedzić stronę www.spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Można również spisać się przez telefon – infolinia spisowa działa pod numerem 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Accessibility Toolbar