Historia Migana – Otto Dąbrowski

Historia Migana – Otto Dąbrowski. Prezentujemy kolejny z drugiej edycji Historii Miganej wywiad. Tym razem jest to rozmowa z panem Ottonem Dąbrowskim z Wałbrzycha. Przeprowadził ją Arkadiusz Bazak z Fundacji FONIS. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który opatrzony jest też napisami.

Podobnie jak poprzednie wywiady, również i ten powstał w ramach projektu Historia Migana realizowanego przez Fundację FONIS przy współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość. Wszystkie zrealizowane dotychczas filmy dostępne są w zakładce HISTORIA MIGANA.

Otto Dąbrowski porusza między innymi następujące tematy:
1. Wojenne i powojenne wspomnienia z dzieciństwa i młodości.
2. Pierwsze kontakty z niesłyszącymi w świetlicy.
3. Czasy nauki w szkole w Raciborzu, Wrocławiu i Lublińcu.
4. Praca w zawodzie zecera.
5. Stanowisko prezesa i działalność w PZG w Wałbrzychu.
6. Starania o mieszkanie w czasach komunizmu.
7. Relacje rodzinne.
8. Życie na emeryturze.

 

Przedstawiamy krótki biogram świadka historii:

Pan Otto Dąbrowski urodził się 23 maja 1941 roku w Niemczech. W wieku 2 lat stracił słuch. W 1946 roku przyjechał na ziemie polskie, do Wałbrzycha, gdzie mieszka do dzisiaj. Uczył się w szkole w Raciborzu, we Wrocławiu, jak również w Lublińcu. Natomiast po skończeniu nauki wrócił do Wałbrzycha. I tam pracował jako zecer. Jednak jego życie nie ograniczało się tylko do pracy zawodowej. Zajął się też działalnością społeczną. Przez długi czas pełnił funkcję prezesa koła terenowego PZG w Wałbrzychu. Od 2001 roku jest na emeryturze.

Accessibility Toolbar